3 TEM

Rok szkolny 2018/2019

Wychowawca klasy: Judyta Walocha

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca: Małgorzata Adamek

Zastępca przewodniczącej: Agata Apanowicz

Skarbnik: Ewelina Torka

Rajd Pierwszaka

W środę 3 października odbyła się druga edycja Rajdu i Pasowania Pierwszaka zorganizowanego przez p. Agnieszkę Chudy,p. Joannę Grzegocką i p. Aleksandrę Maroszek oraz klasę 4 TG i 2 TH. Jako uczniowie klasy pierwszej razem z wychowawczynią ruszyliśmy spod szkoły na klasztorek wykonując po drodze przeróżne zadania wymyślone przez starszych kolegów. Między innymi musieliśmy zatańczyć, odpowiedzieć na pytania na inteligencję i dotyczące szkoły, wziąć udział w biegu z jajem czy z książką na głowie. Liczyły się także inne umiejętności chociażby podczas kalambur czy układania przysłów z rozsypanki.  Potem odbyło się ognisko i słodki poczęstunek.

Wycieczka integracyjna

W środę 31 października 2018 r. uczniowie klas I TGW oraz I TEM wraz z opiekunami panią Judytą Walochą, Elżbietą Klekociuk i Małgorzatą Gajdą, uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Opola. Wspólnie śmialiśmy się na filmie ,,Serce nie sługa”. Następnie ćwiczyliśmy naszą celność i precyzyjność  podczas gry w kręgle. Wszyscy doskonale  bawiliśmy się.

Czy gry komputerowe szkodzą?

Dnia 7 listopada 2018 klasy I TGW i I TEM Zespołu Szkół Rolniczych na lekcjach informatyki spotkały się z Panią Pedagog – mgr Marzanną Zawadzką – Ciępka. Pani Pedagog jest propagatorką idei PaT – „Moda na życie bez uzależnień”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu tematów na lekcji informatyki, poświęconych Internetowi. Zajęcia rozpoczęły się projekcją prezentacji poświęconej grom komputerowym https://www.youtube.com/watch?v=-MgJcSUVtJQ. Uczniowie żywo reagowali widząc screeny ze znanych im gier, szeroko je komentując. Żywa muzyka sprzyjała odbiorowi. Po prezentacji jeszcze długo uzupełniali listę gier, o jakie można wzbogacić ukazaną listę. Pani pedagog widząc zainteresowanie zrobiła na początek anonimowe ankiety, które miały pokazać uczniom stopień ich uzależnienia od gier. Zaczerpnęła je z książki „Jak kształtować kontakt dziecka z multimediami”. Dalsza rozmowa toczyła się na podstawie prezentacji „Behawioralnym uzależnieniom mówię STOP”.  Pani Pedagog wytłumaczyła pojęcie „uzależnienie behawioralne”. Prezentując kolejne slajdy pytała uczniów od czego i jak głęboko można się uzależnić. W końcu uczniowie zostali podzieleni na grupy. W każdej z nich zaczęli wypisywać pozytywne i negatywne następstwa grania w gry komputerowe. W podsumowaniu przedstawiciele grup dzielili się efektami swojej pracy. Wynikało z nich, że potrafimy dostrzec wiele pozytywów gier komputerowych i jeśli racjonalnie się z nich korzysta, można poprawić swój refleks, logikę, zdobyć umiejętności językowe, nauczyć się pracy grupowej. Na koniec Pani Pedagog pokazała uczniom film animowany ukazujący statystyki dotyczące uzależnień od gier. W ostatnim kadrze filmu uczniowie mogli znaleźć telefon, pod którym na uzależnionych czeka specjalista ze swą pomocą.

Zajęcia były realizowane w ramach projektu „Uczeń bezpieczny w sieci” toczącego się w naszej szkole od ubiegłego roku szkolnego. Więcej o projekcie możecie przeczytać w menu „Realizowane projekty”

A oto nasza fotorelacja:

 

2018-11-08         Wycieczka zawodoznawcza do Kietrza.

2018-11-09         Udział w uroczystej akademii z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018-11-15         Żywa historia-spotkanie uczniów z powstańcem warszawskim Panią Heleną Kamerską.

2018-11-29         Wyjście na spektakl o tematyce niepodległościowej pt.:”Wiatr od morza”.

2018-12-03         Udział klasy w akcji charytatywnej „Prezent na Mikołaja” zorganizowanej przez Powiatowy Klub Ośmiu

2018-12-05         Spotkanie z przedstawicielami KPP w Prudniku i udział w prelekcji na temat: Odpowiedzialność prawna nieletnich, cyberprzestępczość i uzależnienia.     

2018-12-21         Wigilia klasowa. Udział w apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia     

2019-01-11         Włączenie się w akcję charytatywną WOŚP

2019-01-24         Włączenie się w akcje zbiórki karmy, koców itp. dla schroniska dla zwierząt.

2019-03-08         Obchody klasowego Dnia Kobiet. 

2019-03-21         Aktywny udział grupy uczniów w przygotowaniu i przeprowadzeniu DRZWI OTWARTYCH.

2019-04-05         Udział grupy uczniów w Transgranicznych Targach Nauki, Pracy i Przedsiębiorczości.

2019-04-16         Udział uczniów w pokazie dronów.

2019-05-29         Udział przedstawicieli klasy w szkolnych rozgrywkach siatkówki.                            

             

Sukces w konkursie matematycznym

Uczniowie naszej klasy Dawid Cebula i Pascal Przyklenk zajęli I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym zorganizowanym w ramach Święta Liczby PI.

Rok szkolny 2019/2020

Wychowawca klasy: Judyta Walocha

Samorząd klasowy:

Przewodniczący: Stankala Tomasz

Zastępca przewodniczącego: Bartłomiej Gałgański i Apanowicz Agata

Skarbnik: Torka Ewelina